OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA VEZANO UZ ORGANIZACIJU NASTAVE NA DALJINU

U svim osnovnim i srednjim školama neće se održavati nastava od ponedjeljka, 16.ožujka 2020, a krenut će izvođenje nastave na daljinu.

U nastavku su upute vezane uz isporuku obrazovnih sadržaja.

Isporuka obrazovnih sadržaja  - razredna nastava

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom televizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem.

1. razred OŠ:  8 – 10 h

2. razred OŠ:  10 – 12.30 h

3. razred OŠ:  13 – 16 h

4. razred OŠ:  16 – 19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 bit će u ponedjeljak 16. ožujka 2020. godine.

Isporuka obrazovnih sadržaja  - predmetna nastava

Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja i dodatne radne materijale.

Dodatno, učitelji mogu pripremiti i vlastite sadržaje.

Predmeti koji nisu pokriveni osnovnim paketom će se održavati 5. i 6. školski sat u danu.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje od 8 do 14 sati.

Nastava će se održavati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a. Škola će isti raspored objavljivati na svojim mrežnim stranicama i/ili u virtualnoj učionici OŠ Stjepan Radić.

objavio: Nikša Radan   datum: 13. 3. 2020.