Noć kazališta 2012.

Ovogodišnja Europska noć kazališta, manifestacija koju je pokrenulo Dječje kazalište Dubrava, održat će se 17. studenoga 2012. godine. U dvadeset i šest gradova Hrvatske odrasli i djeca moći će pogledati čak stotinu i deset predstava, ali i doživjeti kazalište na drukčiji način.

U Noći kazališta koja će se ove godine održati 17. studenoga ne igraju samo predstave, iako je bitna sastavnica ove ideje i da većina kazališnih kuća i skupina u toj noći igra besplatno, nego se i otvaraju vrata institucija, pokazuje se kako nastaje živa umjetnost, govori se o kazalištu i druži u njemu.

Ovogodišnja Europska noć kazališta, manifestacija koju je pokrenulo Dječje kazalište Dubrava, održat će se 17. studenoga. U dvadeset i šest gradova Hrvatske odrasli i djeca moći će pogledati čak stotinu i deset predstava, ali i doživjeti kazalište na drukčiji način.

Zasad je potvrđeno da će se tijekom nje u Hrvatskoj održati gotovo 200 programa u dvadeset i šest gradova! Iako nisu svi programi besplatni, većina ih je ili besplatna ili s bitno sniženim cijenama ulaznica, a nude se i neke ekskluzive!

objavio: Nikša Radan   datum: 14. 11. 2012.