Posjet CISOKU-u

U četvrtak, 10. ožujka učenici sedmog i osmog razreda naše škole u pratnji svojih razrednika Ivana Žižića i Marije Kalpić posjetili su Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) gdje su poslušali predavanja i sudjelovali u radionici vezanoj uz upise u srednju školu i odabir njihovog budućeg profesionalnog usmjerenja. Upoznali su se i sa stanjem na tržištu rada, zanimanjima za kojima vlada veliki interes poslodavaca (tzv. deficitarna zanimanja), kao i sa zanimanjima za kojima slabi potražnja i moguća je dugotrajna nezaposlenost (npr. ekonomisti, trgovci, tajnici).

CISOK je centar koji nudi široki opseg usluga cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja i cjeloživotnog učenja koje ostvaruje kroz usku suradnju sa svojim partnerima – poslodavcima i važnim institucijama na tržištu rada Splitsko-dalmatinske županije.

objavio: Nikša Radan   datum: 10. 3. 2016.