Obavijest i protokol uz početak šk. godine

Osnovna škola Stjepan Radić

Tijarica, 4.9.2020. godine

OBAVIJESTI O POČETKU ŠKOLSKE GODINE 2020./2021.

PROTOKOL O DOLASKU, BORAVKU I ODLASKU IZ ŠKOLE

Dragi učenici, učitelji, roditelji i ostali zaposlenici škole!

Nastavna godina 2020./2021. počinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. U 8,00 sati. Prvog nastavnog dana učenici će u školi preuzeti obvezne udžbenike  i druge obrazovne materijale.

Škola je u suradnji s osnivačem osigurala sve potrebno za normalan početak nastave uz pridržavanje epidemioloških mjera.

Sukladno uputama i preporukama MZO-a i HZJZ-a, roditelji učenika mogu dopratiti djecu do ulaza u školu s maskama na licu, a mogu se kratko zadržati samo roditelji učenika 1. razreda.

Roditelji kod kuće djeci mjere temperaturu i zapisuju u bilježnicu koju učenik donosi sa sobom u školu na uvid učitelju. Učitelj evidentira temperaturu u svoju evidenciju. Ukoliko dijete ima temperaturu ne smije dolaziti u školu.

UČENICI

Učenici 1.-4.r. na ulazu škole prolaze preko dezinfekcijske barijere i odlaze prati ruke desnom stranom hodnika. Odlaze u učionicu istom stranom.

Učenici 5.-8.r. odlaze prati ruke suprotnom (lijevom) stranom i vraćaju se istom stranom u svoje učionice.

Isti je postupak prilikom odlaska u sanitarni čvor gdje može biti samo jedan učenik, a drugi je na distanci iza njega.

Učenici 1. razreda borave u učionici broj 3 na katu (zadnja učionica na katu), a učenici 3.-4. razreda u učionicu broj 2 na katu (srednja učionica na katu).

Učenici 5. razreda borave u učionici broj 3 u prizemlju (zadnja učionica u prizemlju), a učenici 7.-8.razreda u učionici broj 2 u prizemlju.

Zabranjeno je miješanje učenika iz različitih obrazovnih skupina u školi i na dvorištu. Učenici za cijelo vrijeme nastave borave u istoj prostoriji.

U slučaju eventualnih simptoma “covida 19” kod bilo kojeg učenika isti će se odvojiti u prostor učionice broj 1 (prva učionica na katu). Svaki učenik koji za vrijeme nastave pokaže simptome bolesti napustit će školu, a prethodno će se provesti postupak sukladno uputama i preporukama MZO-a i HZJZ-a.

Navedena učionica će se kasnije dezinficirati.

UČITELJI

Učitelji  prilikom dolaska u školu prelaze preko dezinfekcijske barijere, mjere temperaturu, dezinficiraju ruke i ulaze u učionicu gdje imaju 1. sat. Na kraju radnog vremena i odlaska također mjere temperaturu.

U slučaju izlaska i povratka u školu tijekom radnog dana, prolaze isti postupak;  dezinfekcijska barijera, mjerenje temperature, dezinfekcija ruku.

Sve podatke o temperaturi i eventualnim simptomima zaraze, vodi domar u knjizi evidencije.

Svaki učitelj koji za vrijeme rada pokaže simptome bolesti boravit će u učionici broj 1 (prva učionica na katu) te će napustiti radno mjesto. Prethodno će se provesti postupak sukladno uputama i preporukama MZO-a i HZJZ-a.

POMOĆNO-TEHNIČKO OSOBLJE

Prilikom dolaska u školu prelaze preko dezinfekcijske barijere, mjere temperaturu, dezinficiraju ruke.

U slučaju izlaska i povratka u školu tijekom radnog dana, prolaze isti postupak;  dezinfekcijska barijera, mjerenje temperature, dezinfekcija ruku.

Pomoćno-tehničko osoblje (domar i spremačica) redovito provjetravaju prostorije, a spremačica češće tijekom dana čisti i dezinficira kvake, drške, sanitarni čvor, sve površine koje se najčešće dodiruju, radne plohe i sl. a obavezno detaljnije sve prostorije prije dolaska i poslije odlaska učenika.

Svaki radnik koji za vrijeme rada pokaže simptome bolesti boravit će u učionici broj 1 (prva učionica na katu) te će napustiti radno mjesto. Prethodno će se provesti postupak sukladno uputama i preporukama MZO-a i HZJZ-a.

Djeca će u razredima biti raspoređena na dovoljnoj distanci da nije potrebno nositi maske.

Masku u učionicama razredne nastave nose učitelji engleskog jezika te izborne nastave.

PRIJEVOZ UČENIKA PUTNIKA

Učenici putnici sjede u školskom autobusu uvijek na istom mjestu prilikom dolaska i odlaska iz škole.

Djeca iz iste obitelji; braća/sestre mogu sjediti jedno do drugoga.

Učenici ne sjede na prvim sjedalima iza vozača, a na ostalima sjede naizmjence.

Učenici prilikom prijevoza nose maske, a na ulazu u autobus dezinficiraju ruke.

U suradnji s osnivačem i sukladno već navedenim uputama, škola je osigurala maske koje će djeca putnici morati nositi u školskom autobusu.

Autobus se provjetrava i dezinficira prigodom svakog dolaska ispred škole nakon izlaska prve grupe učenika (Voštane, Čajer) te nakon druge grupe (G. Tijarica)

Vozač nosi masku ukoliko mu ista ne smeta prilikom vožnje, a prije vožnje dezinficira autobus.

Preporučuje se roditeljima, učiteljima i svim zaposlenicima pročitati upute MZO-a I HZJZ-a koje su već objavljene na školskoj web stranici.

Svima nama u odgojno obrazovnom procesu želim sretnu i uspješnu novu školsku godinu,  ispunjenu prije svega zdravljem, ali i uspjesima svih nas, posebice naših učenika!

Sretno!

Ana Bravić

objavio: Nikša Radan   datum: 4. 9. 2020.