Brončana medalja na državnom prvenstvu za ŽRK Cetina

Proteklog vikenda, točnije 10. travnja 2011. godine u Karlovcu je održano Državno prvenstvo u mini rukometu na kojem već tradicionalo sudjeluje i ŽRK 'Cetina' iz Sinja.

Pod vodstvom neumornih trenera Milana Šušnjare i Ivone Trgovac, u klubu svakodnevo treniraju djeca iz cetinskih mjesta, Trilja, Tijarice, Rude, Otoka, Graba i Obrovca. Svakodnevni neumoran rad djevojčica, koje su inače i odlične ili vrlo dobre učenice, donosi i dobre rezultate. Između 48 ekipa iz cijele Hrvatske, djevojčice rođene 2001. godine, osvojile su u Karlovcu treće mjesto i brončanu medalju.
Prigodom otvaranja prvenstva, puno uspjeha i medalja djeci, njihovim trenerima i roditeljima u svom su pismu zaželjeli predsjednik Hrvatske Ivo Josipović te predsjednica Hrvatske vlade Jadranka Kosor. Sve prisutne je pozdravio i zaželio puno uspjeha poseban izaslanik gospođe Kosor, ministar znanosti, obrazovanja i športa, gospodin Vladimir Fuchs. Cure je budnim okom pratio izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Slavko Goluža.

Radi popularizacije sporta, promicanja zdravog načina života te svakodnevnog truda i zalaganja, kako u školi tako i na sportskim terenima, valja posebno istaknuti učenicu trećeg razreda naše škole Anđelu Bravić.

Prvo mjesto osvojile su djevojčice ŽRK Bjelovar, druge su cure iz ŽRK Koka iz Varaždina, a treće ŽRK Cetina iz Sinja. Između ove tri ekipe izabrana je najbolja petorka u koju je ušla i rukometašica RK Cetina Ana Marija Kondža. Djevojčice iz prve petorke dobile su, uz medalje, i posebne nagrade.

Preuzeto sa www.ferata.hr

objavio: Ana Bravić   datum: 14. 4. 2011.